Årsstämma 2022

Måndagen den 25/4 klocka 18:00 så kommer Kättilsmåla Fiber ekonomisk förening att hålla en sista årsstämma för att fastställa slutredovisningen inför avslut av föreningen.

Stämman kommer hållas i Kättilsmåla Bygdegård och allt material inför stämman – agenda, slutredovisning, revisionsberättelse osv. kommer göras tillgängligt här på hemsidan.

Efter årsstämman så kommer föreningen upphöra och likvidatorn kommer ombesörja att resterande likvida medel fördelas jämt mellan föreningens medlemmar i relation till antal fastigheter som är registrerade.
De medlemmar som ännu inte meddelat sina kontouppgifter rekommenderas att göra detta till likvidatorn omgående för att möjliggöra utbetalning. Adressuppgifterna finns i tidigare inlägg här på hemsidan.

Föreningens hemsida och epost kommer finnas kvar till och med 31/7 2022 och därefter kommer dessa tjänster att stängas ned.

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *